Škola korčuľovania

Škola korčuľovania Panter

 

Škola korčuľovania Panter je projekt HC Petržalka 2010 o.z. Hokejový klub v spolupráci s mestskou časťou Bratislava – Petržalka plánuje dlhodobo využívať priestor zimného štadióna na ul. M.C. Sklodowskej v Petržalke na organizovanie školy korčuľovania počas výchovného a vyučovacieho procesu detí z materských, základných škôl, prípadne stredných bratislavských škôl. Výučba korčuľovania (základný a zdokonaľovací kurz) bude prebiehať v skupinách maximálne po 40 detí na jednu hodinu. Korčuľovanie je nielen základom pre dva najpopulárnejšie zimné športy – ľadový hokej a krasokorčuľovanie, ale aj jedným z elementárnych pohybov, ktoré by deti mali zvládnuť v rannom detstve.

 

Pri výučbe sa prihliada na schopnosti dieťaťa a jeho vek, pričom súťaže a hry sú súčasťou každej hodiny. Metodika školy korčuľovania:
• úplní začiatočníci sa hravou formou naučia padať a vstávať, liezť po štvornožky a šmýkať sa po ľade, cupitať, bežať a kĺzať sa po ľade, zohýbať kolienka a jazdiť na oboch nohách a neskôr dokonca aj na jednej nohe.

 

• následne sa učia základné korčuliarske prvky: bocian, vláčik, vlnovky, citróny, kolobežka, vetvičky, piruetka, výskoky, preskoky, koník, rôzne otočky a základy brzdenia pluhom.

 

• zdatnejší sa viac zamerajú na jazdenie v kolenách pri všetkých cvikoch, určité prvky zvládnu z miesta (bez rozbehu) a všetky cvičenia sa naučia aj vzad, postupne sa učia zložitejšie korčuliarske prvky: kanón, lastovička, slniečko, vozíčky (základ prekladania), prekladanie

 

• najšikovnejší zvládnu aj piruetu na jednej nohe, otočenia na jednej nohe – trojky, skok

 

Organizátor zabezpečuje vhodné materiálne a metodické podmienky pre odbornú výučbu korčuľovania.

 

 

Prosím, vyplňte priložený dotazník v prípade, že máte záujem dozvedieť sa viac o možnostiach a podmienkach organizovania školy korčuľovania pre deti z Vašej materskej alebo základnej školy:

 

  Názov materskej / základnej školy (povinné)

  Meno učiteľa (povinné)

  Email (povinné)

  Telefón (povinné)

  Počet detí

  Želaný termín

  Potrebujete dopravu?

  ANONIE

  Doplňujúce info