Rozhovor s Emmou Plvanovou

„Vzdala by sa Emma hokeja kvôli modelingu? Ako ju vnímajú chalani v tíme?“

– Aj to sa dočítate v novom rozhovore.

44803266_512434919230616_971902462875140096_n

HCP: No ako Emma, ako sa máme?

Emma: „Dobre. Dnes som si kreslila cez hodinu a dostala som poznámku.“

HCP: Tak to ste asi nemali zrovna výtvarnú však. Dobre hovorím ak poviem, že máš aj zahraničné korene?

E: „Áno môj tatino je z Nemecka a s ním hovorím iba po nemecky a s maminou po slovensky.“

HCP: Wow, tak ty tak dobre šprechuješ? Keby dáme zvyšok rozhovoru v nemčine? Haha, radšej nie, lebo to ja by som sa stratila. Tak mi aspoň niečo povedz a ja skúsim uhádnuť. (A predstavme si aj ten prízvuk)

E: „Hast du heute die Zähne geputzt?“ (Emma sa spýtala, či som si dnes umyla zuby.)

HCP: Ďakujem za príjemnú otázku Emma. Ja, natürlich. Mám taký dojem, že si malá komediantka. Keď sa na teba človek pozrie, tak má chuť sa smiať. Čo mi k tomu povieš?

E: „Tak asi som srandovná (smiech). Idú dva hady po púšti a jeden sa pýta druhého – sme jedovatí? Prečo? Lebo som si práve kusol do jazyka.“

HCP: Ty si dobré číslo teda. Koľko máš rokov?

E: „Mám 9 rokov.“

HCP: Na svoj vek si celkom vysoká. Ešte k tomu blondínka. Keby ťa o pár rokov osloví modelingová agentúra, vzdala by si sa hokeja?

E: „Niee vôbec. Určite by som zostala hokejistkou.“

HCP: Prečo si si ako dievča vybrala práve hokej? Keď sa na to pozrieme tak, že je to skôr chalanský šport. Poznáš ešte aj iné baby hokejistky?

E: „Lebo bývame 500m od štadióna, a tiež rada od malička korčuľujem. V decembri to budú už dva roky, čo hrám. Poznám jednu babu, ktorá je u menších a jednu u starších. Ona bola teraz aj najlepšou hráčkou mesiaca a volá sa Emma Plankenauerová a ja som Plvanová, to je skoro to isté, a ona je tiež s dvoma „m“ – Emma.“

HCP:  Ako ťa vnímajú ostatní chalani v tíme?

E: „Čo ja viem, tak normálne. Ja sa aj tak skôr kamarátim s chalanmi ako s babami.“

HCP: Stalo sa ti niekedy na zápase, že súper nevidel pod tvoju helmou, že je tam baba a chcel sa začať biť?

E: „Naposledy keď sme boli v Lučenci, tak sme sa aj bili, ale to bolo na hoteli. A raz jedno dievča, keď sme hrali proti Ružinovu, mi povedalo nadávku, ktorá sa hovorí na chalaňa.“

HCP: Faulovala si niekedy súpera?

E: „Neviem o tom. Možno omylom, ale naschvál nie.“

HCP: A čo tvoj hokejový výstroj? Vyzerá tak isto ako chalanský, či musela si niečo aj meniť? Zapletáš si vlasy?

E: „Vlasy nosím rozpustené, nevadí mi to tak a výstroj mám normálny, až na 1 chalanský chránič.“

HCP: Nevadí ti tá „hokejová aróma“ vždy keď prídeš do šatne? Ja by som to napríklad asi nezvládala. (smiech)

E: „Mne to tam nejako nesmrdí, dá sa to normálne.“

HCP: Skúšala si pred hokejom už aj nejaký iný šport?

E: „Keď som bola malá, asi v 3 rokoch som chodila na gymnastiku, potom na Judo a neskôr na breakdance.“

HCP: Wow, tak to je teda dobrá kombinácia Emma. Zrejme si využila niektoré gymnastické prvky aj v jude, napríklad pri výkope nohou?

E: „No tam sa ani moc nekope, len pri Osoto gari napríklad pri..

HCP: Prepáč, pri čom?????

E: „Osoto-gari, to je také, že niekomu zasekneš nohu a potom padne. Inak sa kope skôr v karate.“

(prikladáme obr., aby ste chápali aj vy. my sme si to tiež googlili haha)

oto

HCP: Kedy si si uvedomila, že hokej je pre teba ten pravý? Trénuješ aj mimo zimáku?

E: „Proste ma to začalo baviť a rada trénujem. Niekedy ešte robím aj zhyby, kliky a brušáky.“

HCP: Ty vieš robiť zhyby?

E: „Heej, môj rekord bol 14.“

HCP: (chvíľu bolo ticho, stratila som reč)

HCP: Je podľa teba v tíme aj nejaký fešák? Si aj ty fešanda pre niekoho?

E: „Neviem.“

HCP: Tak aspoň, ktorý je tvoj dobrý kamoš?

E: „Hej Samo, ktorý lezie do košov.“

HCP: Ktorý čo?

E: „Ktorý lezie do košov.“

HCP: Lezie do košov? A to sa ti páči?

E: „Nie, ale sme tu vždy prví, tak sa hrám s ním.“

HCP: Natáčala si si niekedy vlasy, nosíš aj sukňu, či rifle a tričko?

E: „Keď som bola raz u kaderníčky, tak mi ich natočila, ale potom som to tak už v živote nechcela. (smiech) A obliekam sa väčšinou športovo. Niekedy si dám aj sukňu, ale inak tričko a tepláky.“

HCP: Čím by si chcela byť, keď budeš veľká?

E: „Športovkyňou. Buď hokej alebo atletika. Dokonca aj v našej škole je niečo také ako Športová akadémia Mateja Tótha a tam sme robili kvázi atletické testy – štafetu, preteky, koordináciu a tak.“

HCP: Tvoj obľúbený predmet? A ktorý ti až tak nejde?

E: „Telesná a slovenčina.“

HCP: Ružová či modrá? A naj farba?

E: „Modrá. A naj je tyrkysová.“

HCP: Naj jedlo?

E: „Granadír, palacinky a lečo.“

HCP: Obľúbená pesnička?

E: „Mark Foster – Au revoir.“

HCP: NHL či KHL?

E: „NHL“

HCP: Tvoj naj tím a naj hokejista?

E: „Pittsburgh Penguins a Sidney Crosby.“

HCP: Vedela si, že v roku 2015 v našom klube ženský tím vyhral 1.ligu žien a baby sa stali Majsterkami Slovenska? Chcela by si to aj ty niekam dotiahnuť?

E: „Tak určite.“

HCP: Bola si niekedy v kine na filme, ktorý ťa rozplakal?

E: „Ja mám rada Starwars, Avengers, Iron Man, Captain America, len pri nich sa moc neplače no.“

Ďakujem Ti Emma za rozhovor, tiež ti prajem, nech sa ti aj naďalej darí v tom, čo máš rada, nech dobre reprezentuješ Panterov a samozrejme bez zranení, nech si zdravá. 😉

E: Ďakujem. 😉

Na záver malá breakdance ukážka: