Poď hrať s nami hokej!

Vieš, ktorý kolektívny šport je najrýchlejší na svete? Vieš, ktorý šport má na Slovensku najlepších fanúšikov? Vieš, v ktorom športe patria Slováci medzi svetovú elitu?

Jasné, je to ĽADOVÝ HOKEJ!

Príď medzi nás a staň sa najlepším kamarátom s hokejkou, pukom a korčuľami !

Vážení rodičia,

V dnešnej dobe plnej nástrah ulice je veľmi dôležité poskytnúť svojim ratolestiam zmysluplné prežitie voľného času. Ľadový hokej je šport, ktorý poskytne Vašim deťom pohyb pre zdravie, kamarátstvo, radosť z hry. Mladí športovci sa naučia základným sociálnym väzbám v kolektíve, zdokonalia sa v rôznych pohybových činnostiach a zvýši sa ich psychická odolnosť voči záťaži. Je vedecky preukázané, že deti, ktoré pravidelne športujú, sú menej náchylné na srdcovo-cievne ochorenia, ochorenia dýchacieho aparátu a ďalšie civilizačné nemoci. Ich celková fyzická a psychická kondícia je omnoho vyššia oproti deťom, ktoré nemajú pravidelný pohyb.

Nie je pravdou ani mýtus, že ľadový hokej je drahý šport. V detskom veku sú náklady na hráča ľadového hokeja nízke, spravidla neprevyšujú 400 EUR ročne. Ľadový hokej nie je šport iba pre bohatých. Pri rozumnom hospodárení ho dokážu financovať aj rodiny s priemernými príjmami.  Náš klub ľadového hokeja rád pomôže aj deťom, ktoré si nebudú môcť dovoliť zabezpečiť celú hokejovú výstroj tým, že im ju vypožičia (výnimkou sú korčule, prilba a hokejka, ktoré by mal mať každý hráč vlastné).

Deti nájdu v našom klube nových priateľov, spoločne sa zabavia so svojimi spoluhráčmi na tímových stretnutiach a súťažiach. Zažijú pocit novodobého gladiátora, keď si oblečú hokejovú výstroj a vykorčuľujú do ľadovej arény. Ľadový hokej im poskytne pôžitok z rýchlosti, dynamiky a variability herných situácií. Mladí hokejisti a hokejistky sa v našom klube naučia mnohým športovým disciplínam, zlepšia si koordináciu pohybov, vytrvalosť a fyzickú kondíciu. Budeme ich viesť k tomu, aby boli najlepší a zažili sladký pocit víťazstva a spoločenské uznanie. Zároveň ich však budeme učiť, ako sa správni športovci dokážu popasovať s prehrami, ktoré život tiež prináša.

Vieme, že v Petržalke a okolí je veľa šikovných detí. Nenechajme ich napospas ulici, dajme im šancu prežiť detstvo a mladosť v kruhu priateľov a v láskavom objatí slovenského národného športu – ľadového hokeja. Ak majú Vaše deťúrence 5 – 11 rokov, veľmi radi ich privítame medzi nami. Spolu s Vami v Komisii rodičov a priateľov HC Petržalka 2010, ako aj na iných platformách,  budeme viesť partnerský dialóg na ceste k spoločnej výchove Vášho dieťaťa – nášho Petržalského Pantera.
Začíname tvoriť novú kapitolu v histórii ľadového hokeja v Bratislave – pridajte sa k nám!.

Viac informácií o výbere hráčov a hráčok do Hockey club Petržalka 2010 o.z. získate na adrese: lukas.machala@advokationline.sk,hcpetrzalka@gmail.com, prípadne na t.č.: 0907 742 691 (Lukáš Machala), 0907 636 302 (Peter Solmoši).

Prihláška do Hockey Club Petržalka 2010

pod_s_nami_hrat_hokej