Petržalské hokejistky na víťaznej vlne

Keď sme pred necelým rokom zvažovali, či sa máme pustiť do projektu podpory ženského a dievčenského hokeja, mnohí hokejoví činovníci boli skeptickí. “ Ženský hokej je špecifický, budete to mať ťažké po všetkých stránkach,“ vraveli. Mnohé veci sa naozaj pri spustení ženskej seniorskej vekovej kategórie zdali byť komplikovanejšie, ako pri obdobnej kategórii mužskej. V živote však nič nie je ľahké a už vôbec nič zadarmo.

Motorom myšlienky ženského hokeja a hlavnými „buričmi“ boli tréneri Roman Varga a Peter Jonák, ktorý je zároveň aj výborný medzinárodný hokejový rozhodca. Manažment klubu od začiatku existencie klubu má ambíciu podporovať ženský a dievčenský hokej, preto v spolupráci so spomínanými kolegami od začiatku hľadal možnosti, ako pripraviť čo najlepšie podmienky pre ženský tím. Aj keď stále sa nájdu veci, ktoré je možné zlepšovať, základný zámer sa podaril. Kvalitní tréneri, veľmi dobré materiálne zázemie a chuť a odhodlanie dievčat, to sú základné piliere, na ktorých stojí  súčasný petržalský ženský hokej. Naše baby už od začiatku ligovej súťaže ukazujú, že sa neprišli len zúčastniť a nechcú byť do počtu. Po odohraných 6. kolách 1. ligy žien je Hockey club Petržalka 2010 v celkovom súčte bodov všetkých tímov na 1.mieste! Kto by čakal pred začiatkom súťaže takýto husársky kúsok? Za to, že sú naše ženy na špičke ligovej tabuľky sme im vďační. Aj preto, lebo môžu pozitívne motivovať mladšie ročníky, ktoré zbierajú prvé zápasové skúsenosti v 1. lige starších a mladších žiakov. Aj preto, lebo mladšie dievčatá vidia perspektívu svojho rastu a možnosť, kam sa môžu po niekoľkých rokoch poctivej práce zaradiť. Sme radi, že skúsené hráčky správnym spôsobom naštartovali mašinu a ťahajú k lepším výkonom aj svoje, hokejovo trošku menej vyspelé, kolegyne. Na všetkých babách vidíme zlepšenie výkonov každým mesiacom, čo je naozaj asi najdôležitejším prínosom pre klub, ako aj pre samotné hráčky.

V prvých piatich odohraných zápasoch má Andrea „Aďa“ Lettrichová 98,13% úspešnosť a naše baby nepoznali trpkosť prehry a súperkám nadelili pekných 30 gólov ! Veríme, že ženský tím bude aj naďalej usilovne pracovať a poteší nás svojou hrou aj peknými výsledkami. Okrem skvelého postavenia v tabuľke nás tešia aj individuálne štatistiky. Veď najproduktívnejšou hráčkou 1. ligy žien je Mária „Mariška“ Herichová, ktorá nazbierala už 21 kanadských bodov! Najlepšou ligovou strelkyňou je naša Zuzana „Kuko“ Turčoková s 10 gólmi, v štatistike +/- je najlepšia Edita „Rako“ Raková, najlepšie brankárske štatistiky majú naše gólmanky Andrea „Aďa“ Lettrichová 98,13% úspešnosť zásahov a Silvia „Sisa“ Kyselová 100% úspešnosť zásahov!!! Aj keď sme doteraz hrali zápasy z tzv. papierovo slabšími súperkami, napriek tomu  sú to naozaj individuálne štatistiky, ktoré musia potešiť všetkých priaznivcov petržalského aj ženského hokeja!

Baby ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu a držíme palce do ďalších náročných ligových súbojov! Nech sa poveziete na víťaznej vlne čo najdlhšie!