Petržalka má mužský seniorský tím

Petržalka sa dočkala mužského seniorského hokeja! Keď sme pred niekoľkými mesiacmi začínali písať históriu klubu, málokto predpokladal, že na pravom brehu Dunaja bude taký veľký záujem o ľadový hokej. Po premiérovej sezóne, v ktorej sme mali niekoľko družstiev v regulárnych súťažiach SZĽH (1.liga žien, 1. liga starší žiaci, 1.liga mladší žiaci) a Eurominihokejová liga prípravkárov nikto nepredpokladal, že už v nasledujúcej sezóne 2014/2015 by sa mohlo v Petržalke predstaviť aj mužské A družstvo seniorov. Po niekoľkých mesiacoch príprav sme sa  však rozhodli postaviť A-tím. V Bratislave je v súčasnosti dosť mladých a šikovných hráčov, ktorí by mali dostať príležitosť ukázať svoje hokejové schopnosti. V auguste sa zrodila základná kostra seniorského tímu, ktorý sa postupne „za pochodu“ doplňuje o vhodné typy hráčov tak, aby sa počas prvej sezóny vytvorila dobrá patria. Tá je pri každom kolektívnom športe dôležitá, pretože len dobrý kolektív, ktorý ťahá za jeden povraz, má šancu na dlhodobejší úspech. Trénerská dvojica Peter Solmoši a Juraj Svitok prežíva svoj debut na seniorskej lavičke. Všetkým držíme palce v náročnej súťaži, pretože takou je aj 2. slovenská liga! Sila slovenského hokeja je napriek jeho kríze ešte dostatočne veľká na to, aby sme aj v druhej lige mohli vidieť pekné hokejové zápasy s množstvom zaujímavých a pozoruhodných hokejových momentov.  Petržalka má mladé, ale perspektívne družstvo, ktoré bude každým zápasom naberať na kvalite.  V úvodnom ročníku pôsobenia seniorského tímu nemáme veľké oči, pôjdeme skromne od zápasu k zápasu s cieľom hrať pekný, moderný hokej a priniesť do Petržalky aj seniorské ligové body. Hockey club Petržalka 2010 je spolu s Ružinovom momentálne nositeľom seniorského hokeja, ktorý zastrešuje Slovenský zväz ľadového hokeja.  Všetkým Petržalčanom a Bratislavčanom, ktorí majú radi slovenský hokej týmto dávame na známosť, že  Petržalskí Panteri budú radi, ak ich prídete podporiť a zažiť príjemné chvíle s najkrajšou kolektívnou hrou na svete. PANTERI, do toho!!!