Panteri už ceria zuby…

Tohtoročná sezóna je naša tretia s prívlastkom súťažná. Máme radosť, že naši Petržalskí Panteri už nie sú len do počtu a na súperov riadne ceria svoje zuby!

Po prvých nesmelých krokoch prišiel krásny úspech žien, ktoré nám priniesli historický titul majsteriek Slovenska na pravý breh Dunaja! Túto jeseň sa nimi nechali inšpirovať ďalšie tímy, ktoré sa  snažia vyrovnať sa svojim vzorom. V prvom rade nás teší zvýšený záujem o petržalský hokej zo strany najmenších dievčat a chlapcov v kategórii predprípravka 0-1-2. Tréner Erik Ernst so svojimi asistentmi má plné klzisko, čo je dobré vysvedčenie našej práce v minulých rokoch. Veľký pokrok zaznamenali naši Panteríci v kategórii predprípravka 3-4, ktorí nás počas súťažných zápasov Euro mini hokejovej ligy  zabávajú svojim nadšením, ale aj hokejovým kumštom. Sme radi, že práca trénera Petra Solmošiho a jeho kolegov z pred prípraviek sa už odráža na ich dobrej hre. Výsledky zápasov ešte nie sú celkom presvedčivé, ale aj tie už čoskoro prídu a radosť bude o to väčšia. Progres zaznamenávame aj u mladších žiakov 6-7, ktorí túto sezónu nastúpili do ťažkej súťaže Pohár Jozefa Gubalu. Oproti minulým rokom je v našom družstve veľa piatakov, čo znamená, že naši mladí Panteri majú proti sebe starších súperov, ktorí majú navyše náskok aj v  hokejovej príprave. Napriek tomu veríme, že pod vedením trénera Romana Vargu sa počas sezóny budú zlepšovať a kvalitné zápasy so silnými súpermi ich pripravia na ďalšiu sezónu, v ktorej už budú silným tímom. Milým prekvapením sú pre nás výkony starších žiakov 8-9,  ktorý sa pod vedením trénera Evžena Surovku poctivo výkonnostne šplhajú každý mesiac. Zápasy proti ôsmakom a deviatakom z prvej ligy sú náročným testom pre chalanov, z ktorých väčšina začala korčuľovať v roku 2013! Máme radosť, keď vidíme, ako na ľade nechávajú to pravé petržalské hokejové srdiečko. Chalani po ťažkých učňovských rokoch zisťujú, že vôľa po víťazstve a zdravé sebavedomie sú základom pre úspech. Aj preto ostali na našom štíte také silné kluby, ako HK Ružinov (3:2), MHK Nitra (4:2) a naposledy slávny HC Slovan (7:1)! Tieto výsledky nijako nepreceňujeme, ale jednoducho máme radosť, že už v tretej sezóne dokážeme hrať vyrovnaný hokej s takýmito silnými súpermi. Čaká nás veľmi veľa práce, je čo zlepšovať aj ohľadne tréningov aj ďalších činností v klube, jednako však netreba stále zabúdať na skutočnosť, že sme najmladší bratislavský hokejový klub a začali sme úplne od nuly! Preto všetci, ktorí pomáhaj fungovaniu klubu si zaslúžia naše poďakovania za podporu. Aby sme mali čo najviac krásnych zážitkov s Petržalskými Pantermi!