Starší žiaci majú bronz!

Naši starší žiaci dosiahli pekný úspech vo svojej krátkej histórii! Inšpirovali sa minuloročným majstrovským titulom našich žien.

Panterky vtedy senzačne zvíťazili v extralige žien a pre HC Petržalka 2010 získali historicky prvý titul majstra Slovenskej republiky! Ich spanilá jazda inšpirovala v tomto ročníku najmä kategóriu starších žiakov 8-9, ktorí sa spolu s mladšími Pantermi s kategórie 6-7 predstavili v druhej lige starších žiakov – Pohár Jozefa GubaluProti našim mladým športovcom stáli túto sezónu samé zvučné tímy z prvej ligy, preto bola motivácia  Panterov o to väčšia! Počas súťažnej sezóny starší žiaci odohrali 26 majstrovských zápasov, 9 vyhrali, 17 prehrali s celkovým skóre 106:177. Na svoje konto si pripísali 18 bodov, čo stačilo na konečné krásne 3. miesto v lige! Po roku tak Petržalskí Panteri opäť získali medialu v súťaži organizovanej SZĽH, a to sa naozaj cení!

Skvelú prácu odviedol hlavný tréner  Evžen Surovka, pričom s tímom mu po celú sezónu pomáhal asistent trénera Andrej Blaha, vedúci družstva Rudolf Baán a prezident klubu Lukáš Machala. baby a chclani sa nezľakli zvučných súperov a počas sezóny získali skalp HK 99 Ružinov Bratislava, HC Slovan Bratislava, HK Levice, HK Lokomotíva Nové Zámky, HK Havrani Piešťany , HC Tpoľčany a MHK Nitra. Výborné a vyrovnané zápasy sme zohrali aj s družstvami Dukly Trečnín, HK Iskra Partizánske či HK 91 Senica.  Je príjemné počúvať aj z úst trénerov a funkcionárov iných klubov pochvalu a slová uznania. Veď naši chlapci a dievčatá majú niekoľkoročný handicap oproti  ich rovesníkom z iných klubov. Sme radi, že dokázali svojou usilovnou prácou získať potrebné hokejové zručnosti a najmä, že ukázali svoje hokejové drce, ktoré majú naozaj veľké!!! Starším žiakom súťažného ročníka 2015/2016 blahoželáme a veríme, že v najbližších sezónach ich napodobnia ďalší, tentoraz už v najvyššej žiackej súťaži, či už mladší alebo starší žiaci!

HC Petržalka 2010, družstvo starší žiaci 8-9, sezóna 2015/2016.

Tréner: Evžen Surovka, asistent trénera: Andrej Blaha, vedúci družstva: Rudolf Baán

Brankári: Samuel Machala,  Jakub Lieskovský, Martin Egidy

Hráči: Iveta Baánová, Kristián Kozák, Adrián Letavay, Marcel Šimo, Marko Riš, Jakub Marek Macek, Martin Vytřísal, Nicolas Ondrovič, Ondrej Mazáček, Matúš Kačeňájk, Ivan Bošela, Adrián Hokina, Denis Urbanič, Pater Herceg, Vladimír Michaľčuk, Filip Sivík, Marián Mudrík, Samuel Šátek, Maroš Dorotovič, Pavol Durmis, Henrich Šusták Martin Kasana.

bronz Pohár J.Gubalu