SME MAJSTRI SLOVENSKA !

Titul je doma!!! Kričali spoločne tréneri Peter Jonák a Roman Varga po sobotňajšom rozhodujúcom finálovom zápase na petržalskej striedačke. Sobota 21. marca 2015 sa zapíše do krátkej histórie Hockey club Petržalka 2010 zlatými písmenami. Ženský hokejový kolektív si pred pár dňami senzačne poradil so semifinálovou prekážkou – obhajcom titulu HK Poprad, keď vo vyrovnaných dueloch naše dievčatá podržala vynikajúcimi výkonmi brankárka Zuzka Tomčíková a Panterky prevýšili Popradčanky najmä v taktickej vyspelosti. Na ceste za majstrovským titulom stáli v ceste húževnaté a odhodlané Osy zo Spišskej Novej Vsi. Všetci, kto sa pohybujú okolo slovenského ženského hokeja očakávali vyrovnané súboje a tesné rozuzlenie v päť zápasovej finálovej sérii. Petržalské Panterky však dodržali predsavzatie, s ktorým do finálových play off súbojov nastúpili, teda že Spišiačky zdolajú v najkratšom možnom termíne. Že to myslia vážne dokázali už v prvom a druhom finálovom zápase na spišskom ľade, keď oba vyhrali v dramatickom predĺžení 2:1 a 3:2. Potvrdili sa prognózy, že v bránke so Zuzkou Tomčíkovou a v útoku s Janou Kapustovou a Nikoletou Celarovou bude naše ženské družstvo naozaj veľmi silné. V tretiu marcovú sobotu sa dočkali všetci priaznivci bratislavského ľadového hokeja. Veď po odstúpení HC Slovan ženy so ženského hokeja sa dlhých 6 sezón v Bratislave finále ženskej extraligy nehralo! Nehovoriac o tom, že momentálne v Bratislave len Hockey club Petržalka 2010 v sezóne 2014/2015 mal v súťažiach riadených Slovenským zväzom ľadového hokeja nasadený ako mužský, tak aj ženský seniorský tím!!!   Panterky sa do súperiek zahryzli ako skutočné dravé šelmy a už po 15 minútach viedli 2:0. Druhé dejstvo vyznelo tiež v prospech našich dievčat a do šatne po dvoch tretinách odchádzali s vedením 5:1. V záverečnej tretine si víťazstvo s prehľadom postrážili a zaslúžene zápas vyhrali 6:3! Celú finálovú sériu naše baby vyhrali suverénne 3:0, pritom treba vyjadriť poklonu našim súperkám zo Spišskej Novej Vsi za bojovný a veľmi kvalitný hokej vo všetkých troch finálových zápasoch. Sen sa stal skutočnosťou. Sme majstri Slovenskej republiky v sezóne 2014/2015 v kategórii ženy – seniorky! Veľké poďakovanie patrí celému tímu, ktorý v sezóne tvorili: tréneri Roman Varga a Peter Jonák, vedúca družstva Svetlana Mojžišová, hráčky: Zuzana Tomčíková, Silvia Kyselová, Oľga Jablonovská,  Soňa Hullová, Romana Vargová, Viktória Vanerková,  Katarína Kocianová, Edita Raková, Veronika Hrnčiarová, Angelika Zálešáková, Elena Mojžišová, Veronika Čerňanová, Jana Kapustová, Nikoleta Celarová, Martina Vonková, Zuzana Moravčíková, Katarína Drličková, Petronela Novotná, Kristína Machová,  Martina Ďurďáková, Stanislava Čutková, Monika Veliká, Katarína Chlpáňová, Daniela Mesíková, Nina Gegáňová, Lucia Záborská, Tatiana Pienčáková a Barbora Gauríková.  Všetky dievčatá vzorne reprezentovali náš klub po celú sezónu. Ukázali, že aj v ťažších a skromnejších podmienkach sa rodia veľké veci! Bez srdiečka a sebazaprenia by to nešlo. Rovnako tak bez nezištnej materiálnej a technickej podpory samotného realizačného tímu a  bolestivých finančných kompromisov manažmentu. Veríme, že slovenský ženský hokej prestane byť Popoluškou medzi športami a dostane sa mu toľkej pozornosti, ako ostatným športom. Veď povedzme si úprimne, v koľkých športoch je slovenská ženská reprezentácia vo svetovom rebríčku na 12 mieste na svete? Je načase, aby nás kompetentní začali brať vážne. V Petržalke, v Bratislave, na Slovensku. Podporte šport, podporte ľadový hokej, inak tento národ má sivú budúcnosť!

SME MAJSTRI SLOVENSKA!

PANTERKY BLAHOŽELÁME VÁM A ĎAKUJEME !