Ligové zápasy 1.3.2019

Piatok 1.3.2019 – 16.kolo pohár J. Gubalu, starší žiaci

HC Petržalka 2010 Bratislava – MMHK Nitra  2:20 (0:7, 2:7, 0:6)

Vyjadrenie trénera p. Surovku: Petržalskí Panteri sa stretli v piatok v dohrávke s družstvom z Nitry. Domáci do zápasu vstupovali odhodlaní s cieľom uhrať čo najlepší výsledok. Snažili sa, ale uragán hostí nakoniec nedokázali odrážať. Opäť sa ukázalo, aký je rozdiel medzi skúseným špičkovým prvoligovým a neskúseným druholigovým družstvom. Domáci, napriek nepriaznivému výsledku, sa bili o puk do záverečného hvizdu rozhodcu.

Piatok 1.3.2019 – 16.kolo pohár J. Gubalu, mladší žiaci

HC Petržalka 2010 Bratislava – MMHK Nitra  2:5 (0:2, 2:2, 0:1)

zákroky 49:10

oslabenia 7:2

Vyjadrenie trénera p. Mileca:Po dlhšom čase sme sa v 16. kole ligy mali možnosť predviesť na domácom ľade proti súperovi z Nitry. V tomto stretnutí sme vedeli, že budeme musieť ustáť rýchlu hru súpera, čo potvrdil aj celý priebeh zápasu. Hoci prvý gól sme inkasovali už v štvrtej minúte, neubralo nám to na snahe zabojovať a ohrozovať nitriansku bránku. Našu snahu mierne zabrzdili štyri vylúčenia, pri ktorých sme museli viac brániť ako útočiť, pričom z jednej takejto oslabovky sa súperovi podarilo streliť nám druhý gól. Obraz priebehu druhej tretiny bol z našej strany oveľa rýchlejší a hokejovejší, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku 2:2 napriek výraznej streleckej prevahe súpera v pomere 3:15. Posledná tretina bola znovu poznačená tromi našimi vylúčeniami, kde sme opäť raz inkasovali. No napriek tomu sme si zodpovednou hrou vytvárali aj šance ohroziť súperovu bránku. Zápas a výkon našich chalanov ako celok, aj napriek prehre, hodnotím pozitívne.